1. Wybierz markę
2. Sprawdź aktualne oferty dealerów z całej Polski
Strona główna Nowe auta

Katalogi

Katalogi

Wybierz producenta samochodów:

Poradnik - pytania i odpowiedzi - Katalogi

+ Jakie zmieniają się zasady w odliczeniu VAT od zakupu aut w 2104 roku?

Od 1 stycznia 2014 r. obowiązują korzystniejsze przepisy dotyczące odliczania podatku VAT od samochodów. Z uwagi na brak decyzji Rady Unii Europejskiej, fiskus nie zdążył zmienić przepisów ustawy o podatku VAT przed końcem 2013 roku. Można zatem odliczyć cały VAT od samochodów z kratką, ale trzeba się pośpieszyć. Korzystniejsze przepisy znikną najpóźniej z końcem marca, a w salonach dealerskich brakuje „właściwych” samochodów, których fabryki samochodowe nie zdążą wyprodukować. Faktycznie, od 1 stycznia 2014 r. obowiązują zmienione przepisy ustawy VAT, dotyczące m.in. rozliczania podatku VAT od nabycia oraz leasingu (najmu) samochodów. Zmiana w tym zakresie nie jest obszerna, ale bardzo istotna. Do dotychczasowych kategorii samochodów, od których w 2013 roku przysługiwało pełne odliczenie VAT, została dodana nowa  kategoria samochodów od których przysługuje takie prawo. Są to pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej niższej niż 3,5t. Dodatkowo przedsiębiorca w zdecydowanej większości - nie musi już udać się do okręgowej stacji kontroli pojazdów, aby potwierdzić że jego samochód typu VAT, np. wielozadaniowy pick-up jest samochodem ciężarowym.

+ Dlaczego warto kupić pakiet ubezpieczeniowy od dealera?

Kupując pakiet ubezpieczeniowy od delarea. otrzymujemy kompleksową ochronę ubezpieczeniową (OC, AC, NNW, Assistance, Zielona Karta) za bardzo atrakcyjną cenę. Przede wszystkim w pierwszym roku (najczęściej umowa zawierana jest na 12 miesięcy) możemy liczyć na najwyższe zniżki – cały pakiet zawarty jest na jednej polisie.

+ Na co zwrócić uwagę przy zakupie nowego auta?

Szukająć informacji na temat samochodu powinieneś zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów: bezpieczeństwo, wygoda, ekonomia użytkowania. Pomocne moga okazać się uwagi osób, które dany model użytkowały. Internet jest tu niezastąpiony. Na forach znajdziesz mnóstwo opinii wyrobionych w praktyce. Wzbogacą Cię o wiedzę niemożliwą do zdobycia bez długotrwałej eksploatacji auta. Czasami może się okazać, iż auto robiące wrażenie, gdy się analizuje prospekty z jego parametrami, w rzeczywistości nie jest tak olśniewające, gdyż posiada jakieś uciążliwe mankamenty konstrukcji. I odwrotnie, model wydający się niezbyt udanym produktem potrafi zaskoczyć tym, jak cudownie sprawdza się na drodze.

+ Czy kupując nowy samochód od razu mogę go odebrać?

Nie. Zależy do salony i od modelu jaki został wybrany. Czasami można odebrać samochód odrazu a czasami można czekać nawet do 4-5 miesięcy.

+ Czy nowy samochód muszę cały czas serwisować w ASO?

Niektórzy producenci w okresie gwarancji uznając usługi serwisowe w ASO oraz  w warsztatach niezależnych. Jeśli gwarancja skończy się samochód może być serwisowany w każdym zakładzie.

Artykuły - Katalogi

Kupujemy auto – nowe czy używane?

Dodano: 2014-02-13 10:12:21

Przyszedł czas na zmianę samochodu – podstawowy dylemat brzmi: wybrać auto z salonu czy raczej zdecydować się na samochód z drugiej ręki? Jak to zwykle bywa, wybór zazwyczaj rozbija się o finanse i to od wysokości zgromadzonych środków zależy, który wariant wybierzemy.